sobota, 28 lutego 2009

Bizuteria Hand Made

. Umieszczenie diamentów a także diamentowego pyłu na końcach palców miało zagwarantować bezpośrednie połączenie miłości z wiecznością. Do Europy diamenty trafiły najprawdopodobniej za zasługą Aleksandra Macedońskiego. Okrślając próbę w karatach podajemy, ile części złota przypada na 24 części stopu, jeśli zaś w promilach to określamy, ile części złota znajduje się w 1000 części stopu. Prezentowane są we własnych butikach (Genewa, Mediolan czy Vincenza), "firmowych kornerach" coraz gablotach jubilerskich najzacniejszych sklepów. Czym w takim razie są wyroby określane jako śwłoszczyznaś, i dlaczego określenie to nie dotyczy firmy Chimento?W sytuacji gwałtownego wzrostu zapotrzebowania na wyroby jubilerskie, w latach sześćdziesiątych poprzedniego wieku, dotychczasowe rękodzieło zostało wyparte przez maszynową produkcję. -

Katalog stron bizuteria

środa, 18 lutego 2009

Bizuteria Artystyczna

Zwlaszcza noszony bezposrednio na ciele - równowazy prace wszystkich gruczolów dokrewnych (którym w ezoteryce odpowiadaja tzw. . Poszczególne kawałki biżuterii demonstrowały bliski związek sztuki dekoratorskiej i malarstwa, architektury, rześby. Prawidłowo wykształcone kryształy są najczęściej spotykane w geodach, kawernach i szczelinach skalnych, gdzie tworzą szczotki krystaliczne. Czysty korund jest bezbarwny; zaś czerwona barwa rubinu pochodzi od domieszek chromu, czasami również żelaza, które nadaje rubinom lekko brązowawy odcień. Więcej nabywców znajdowały bibeloty i drobiazgi: puzderka i tabakierki, flakoniki, etui na przybory do szycia, uchwyty do lasek, rożki na proch, oprawy przyborów toaletowych.

czwartek, 12 lutego 2009

Bizuteria Hand Made

. W języku staroindyjskim diament to Wajra, ale Wajra to również bóstwo (dobroczynne lub złowrogie) odpowiedzialne za umysłowe i fizyczne przymioty człowieka, jego rozum, talent, męstwo, tężyznę fizyczną i in. . Astrologowie zaś uważali, że noszenie tego kamienia przez kobiety zamężne i żonatych mężczyzn zapewnia im trwałość uczuć i wierność. Przez swoją barwę ś rubin ś kojarzony jest z krwią bizuteria srebrna i życiem, wzmacnia serce i przywraca siły, jest symbolem miłości. Na ogół zadowalano się stwierdzeniem, że kamienie te były znane od niepamiętnych czasów i powoływano się na II Księgę Mojżesza w Starym Testamencie, gdzie jest opisany napierśnik (noszony przez wysokiego rangą kapłana) wysadzany 12 kamieniami, wśród których w tłumaczeniu Biblii z 1612 r. Swój światowy debiut miał na balu charytatywnym w połowie listopada 1969 w Monaco, gdzie Liz Taylor miała go bizuteria artystyczna na szyi jako wisiorek. Ponieważ kamień ten w szczególny sposób oddziałuje na czakrę serca, stymuluje ją i uzdrawia jej energie. Uważa się, że kamień ten przyciąga do właściciela bogactwo i Bizuteria Hand Made obfitość. Minerałem, który zachwycił ludy pierwotne, starożytnych Rzymian i mazowieckich Kurpiów (bursztyniarstwo ludowe rozwinęło się na Kurpiach w XIX wieku dzięki złożom bursztynu kopalnego) był właśnie wspomniany bursztyn, czyli skamieniała żywica drzew iglastych, licząca od 40 do 50 mln lat. Przyjmuje ona barwy od jasnożółtej do brunatnej, zdarzają się egzemplarze czerwonawe, białe i czarne. Była prawie całkowicie wzorowana na egipskich i asyryjskich przedmiotach sprowadzonych przez fenickich handlowców. To z warsztatów zgrupowanych w tych ośrodkach pochodziły ozdoby, przedmioty kultu wielu wyznań i inne, które jak pisze: śśtechniczną doskonałością i artystycznym poczuciem formy dochodziły do granicy, u której rzemiosło zdobnicze zbiega się ze sztukąśś. Kamienie te, w zależności od domieszek chromu bądś żelaza, mogą mieć barwę od jasnego, bladego różu - takie kamienie wydobywa się na Cejlonie, poprzez głęboką czerwień rubinów z Birmy; nieco ciemniejsze - purpurowe rubiny, niekiedy o bizuteria slubna zabarwieniu brązowym, pochodząz Tajlandii. Z uwagi na właściwości pobudzania regeneracji komórek zalecany jest do noszenia przez wszystkich, a szczególnie tych, którzy narażeni są na zwiększone obciążenie Bizuteria Hand Made pierwiastkami promieniotwórczymi. Diament, zazwyczaj bezbarwny, przezroczysty minerał, będący krystaliczną formą węgla.